Dotacje na rozwoj firmy lodzkie 2015

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najszczęśliwsze etapy bycia każdej kobiety. Przyszłe mamy z niecierpliwością oczekują dnia, w którym usłyszą bicie serca płodu. Stanowi zatem dla nich znak, że rozwój dziecka przechodzi w łatwym kierunku i także w doskonały sposób uświadamia je, iż noszą pod sercem naszego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany są znacznie szybko, praktycznie z dnia na doba, a pierwsze bicie serduszka jest możliwe do usłyszenia teraz w 21 dniu ciąży.

Na wstępie serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu jest wtedy bowiem jedynie swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na końcu istotne (całe 6 mm), że będzie bogata je zobaczyć w poszukiwaniach USG. Niestety, nadal będzie zawsze za malutkie, by uznać jego zdrowy rozwój. Aby dobrze ocenić rozwój dziecięcego serca, niezbędne będzie poczekanie do około 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeśli chodzi o usłyszenie bicia serca, będzie ono dodatkowe już prawie 11 tygodnia ciąży, a tylko za pomocą specjalistycznej aparatury, jaka jest w stopniu przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. Natomiast właściwe bicie serca, przy użyciu stetoskopu, jest możliwe dopiero po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto poczekać na obecny moment – pierwszego bicia serca naszego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nigdy.

Przez cały okres ciąży krew płodowa nie dochodziła do płuc maleństwa. Stanowił zatem wtedy znak dla otwierającego się organizmu dziecka, że wciąż nie moment na dowolne oddychanie, należy za to skupić się na właściwym rozwoju organów. Tak dlatego, serce dziecka będzie w całości rozwinięte właśnie w sezonie porodu. Z tego elementu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie legalne w każdej chwili. Wystarczy jedynie delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.